Today, 5/22 from 02:00
From 2 o'clock slightly cloudy. Temperatures between 17 and 26 degrees.
Station: Piz Corvatsch, 3294 m.a.s.l. |
|
| Distance to Mello | 36.1 km |
| Altitude difference | 2609m (685 m.a.s.l.) |
| Temperature | 0.5 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 20 km/h from NNE |
| Wind gusts | 22 km/h |
| Humidity | 30% |
| Pressure | 691 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



