Today, 5/23 from 09:40
From 9 o'clock sunny. Temperatures between 19 and 25 degrees.
Station: Lugano, 276 m.a.s.l. |
|
| Distance to Plesio | 21.4 km |
| Altitude difference | -324m (600 m.a.s.l.) |
| Temperature | 18.3 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 2 km/h from S |
| Wind gusts | 4 km/h |
| Humidity | 81% |
| Pressure | 992 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



