Today, 3/30 from 06:10
From 6 to 15 snow showers with dry intervals. In the second half of the day snow. Temperatures between -16 and -11 degrees.
Station: Col du Grand St-Bernard, 2470 m.a.s.l. |
|
| Distance to Pointe | 14.3 km |
| Altitude difference | -783m (3253 m.a.s.l.) |
| Temperature | -8.6 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 31 km/h from ESE |
| Wind gusts | 38 km/h |
| Humidity | 43% |
| Pressure | 752 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



