Today, 4/4 from 18:40
In the evening sunny. Temperatures between 7 and 14 degrees.
Station: Disentis / Sedrun, 1196 m.a.s.l. |
|
| Distance to Rabius | 8.6 km |
| Altitude difference | 242m (954 m.a.s.l.) |
| Temperature | 10.3 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from NNW |
| Wind gusts | 8 km/h |
| Humidity | 57% |
| Pressure | 887 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



