Today, 4/29 from 01:30
First light showers, from 21:20 o'clock partly cloudy. Temperatures at night 7, in the afternoon 15 degrees.
Station: Zermatt, 1620 m.a.s.l. |
|
| Distance to Randa | 8.2 km |
| Altitude difference | 203m (1417 m.a.s.l.) |
| Temperature | 6.1 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 3 km/h from NNE |
| Wind gusts | 5 km/h |
| Humidity | 98% |
| Pressure | 836 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



