Today, 4/5 from 02:00
Mostly dry, around 21 o'clock some showers. Temperatures at night 10, in the afternoon 20 degrees.
Water temperature |
|
| Rhein | 9 °C |
| Rheintaler Binnenkanal | 9.6 °C |
Station: St. Gallen, 776 m.a.s.l. |
|
| Distance to Reute | 13.2 km |
| Altitude difference | 70m (706 m.a.s.l.) |
| Temperature | 9.9 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 12 km/h from SSE |
| Wind gusts | 17 km/h |
| Humidity | 59% |
| Pressure | 932 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



