Today, 4/4 from 14:40
In the second half of the day sunny. Temperatures between 7 and 16 degrees.
Station: Luzern, 454 m.a.s.l. |
|
| Distance to Sarner | 10 km |
| Altitude difference | 20m (434 m.a.s.l.) |
| Temperature | 16.1 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 9 km/h from SSE |
| Wind gusts | 15 km/h |
| Humidity | 44% |
| Pressure | 970 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



