Today, 4/4 from 14:50
From 15 o'clock mostly sunny. Temperatures between 4 and 11 degrees.
Station: Disentis / Sedrun, 1196 m.a.s.l. |
|
| Distance to Sedrun | 6.6 km |
| Altitude difference | -209m (1405 m.a.s.l.) |
| Temperature | 12.4 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 10 km/h from ENE |
| Wind gusts | 18 km/h |
| Humidity | 49% |
| Pressure | 888 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



