Today, 4/4 from 17:30
In the evening low clouds. Temperatures around 7 degrees.
Station: Scuol, 1303 m.a.s.l. |
|
| Distance to Serfaus | 36.9 km |
| Altitude difference | -131m (1434 m.a.s.l.) |
| Temperature | 14.5 °C |
| Sunshine | 4 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 7 km/h from SW |
| Wind gusts | 21 km/h |
| Humidity | 39% |
| Pressure | 875 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



