Today, 4/5 from 08:40
From 8 o'clock mostly sunny. Temperatures between -1 and 13 degrees.
Water temperature |
|
| Rosegbach | 1 °C |
Station: Samedan, 1708 m.a.s.l. |
|
| Distance to St. | 4.4 km |
| Altitude difference | -122m (1830 m.a.s.l.) |
| Temperature | -4.3 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 1 km/h from SE |
| Wind gusts | 3 km/h |
| Humidity | 91% |
| Pressure | 836 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



