Today, 4/5 from 12:10
First cloudy, from 23:50 o'clock some snow showers. Temperatures around -3 degrees.
Station: Engelberg, 1038 m.a.s.l. |
|
| Distance to Titlis | 6 km |
| Altitude difference | -2156m (3194 m.a.s.l.) |
| Temperature | 15.3 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 4 km/h from SW |
| Wind gusts | 9 km/h |
| Humidity | 32% |
| Pressure | 905 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



