Today, 5/18 from 03:50
First overcast. From 16 to 21 strong rain. Late in the evening slightly cloudy. Temperatures at night 11, in the afternoon 21 degrees.
Station: Stabio, 352 m.a.s.l. |
|
| Distance to Tornaco | 56.6 km |
| Altitude difference | 227m (125 m.a.s.l.) |
| Temperature | 6.7 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 3 km/h from SW |
| Wind gusts | 5 km/h |
| Humidity | 91% |
| Pressure | 974 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



