Today, 4/5 from 07:40
First mostly sunny, from 19:00 o'clock light showers. Temperatures between 7 and 23 degrees.
Water temperature |
|
| Sihl | 6.9 °C |
Station: Zürich / Fluntern, 556 m.a.s.l. |
|
| Distance to Zurigo | 1.9 km |
| Altitude difference | 147m (409 m.a.s.l.) |
| Temperature | 7.2 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 4 km/h from SSW |
| Wind gusts | 8 km/h |
| Humidity | 78% |
| Pressure | 957 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



