Today, 5/12 from 00:50
Around 1:00 o'clock strong snow. Afterwards overcast. Around 7:30 o'clock strong snow. In the second half of the day low clouds. Temperatures at night -4, in the afternoon 4 degrees.
Station: Interlaken, 577 m.a.s.l. |
|
| Distance to Aff | 12.8 km |
| Altitude difference | -1459m (2036 m.a.s.l.) |
| Temperature | 8.6 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 16 km/h from SW |
| Wind gusts | 48 km/h |
| Humidity | 81% |
| Pressure | 943 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



