Today, 4/2 from 06:00
From 6 o'clock low clouds. Temperatures between 1 and 11 degrees.
Water temperature |
|
| Limmat | 7 °C |
| Reuss | 6.9 °C |
Station: Lägern, 842 m.a.s.l. |
|
| Distance to Baden | 6.7 km |
| Altitude difference | 462m (380 m.a.s.l.) |
| Temperature | -0.6 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 27 km/h from NNE |
| Wind gusts | 32 km/h |
| Humidity | 90% |
| Pressure | 917 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



