Today, 4/30 from 19:40
In the evening low clouds. Temperatures between 8 and 15 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 14.3 °C |
| Thunersee (Spiez) | 13.3 °C |
| Lütschine | 10.6 °C |
Station: Interlaken, 577 m.a.s.l. |
|
| Distance to Beatenberg | 7.1 km |
| Altitude difference | -685m (1262 m.a.s.l.) |
| Temperature | 17.1 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 21 km/h from NE |
| Wind gusts | 28 km/h |
| Humidity | 52% |
| Pressure | 952 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



