Today, 5/18 from 06:00
During the day rain with dry intervals. From 18 to 19 showers. From 19 o'clock cloudy. Temperatures at night 7, in the afternoon 13 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 11.6 °C |
| Worble | 10.4 °C |
| Sense | 8.8 °C |
Station: Bern / Zollikofen, 553 m.a.s.l. |
|
| Distance to Bern, | 7.1 km |
| Altitude difference | -2m (555 m.a.s.l.) |
| Temperature | 6.6 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 1 km/h from SSE |
| Wind gusts | 2 km/h |
| Humidity | 90% |
| Pressure | 950 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



