Today, 4/4 from 09:20
From 9 to 13 first overcast, from 11:50 o'clock some showers. In the second half of the day mostly sunny. Temperatures between 7 and 17 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 8.2 °C |
Station: Bern / Zollikofen, 553 m.a.s.l. |
|
| Distance to Brenzikofen | 22.7 km |
| Altitude difference | -31m (584 m.a.s.l.) |
| Temperature | 8.9 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from SSE |
| Wind gusts | 10 km/h |
| Humidity | 67% |
| Pressure | 960 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



