Today, 4/3 from 19:30
In the evening sunny. Temperatures between 9 and 21 degrees.
Station: Stabio, 352 m.a.s.l. |
|
| Distance to Como | 12.2 km |
| Altitude difference | 151m (201 m.a.s.l.) |
| Temperature | 19.2 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 3 km/h from NNW |
| Wind gusts | 9 km/h |
| Humidity | 10% |
| Pressure | 972 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



