Today, 5/21 from 14:00
In the second half of the day high clouds. Temperatures between 18 and 27 degrees.
Water temperature |
|
| Tresa | 17.4 °C |
Station: Lugano, 276 m.a.s.l. |
|
| Distance to Comune | 7 km |
| Altitude difference | 3m (273 m.a.s.l.) |
| Temperature | 24.7 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 8 km/h from S |
| Wind gusts | 16 km/h |
| Humidity | 35% |
| Pressure | 988 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



