Today, 5/21 from 06:00
From 6 o'clock high clouds. Temperatures at night 8, in the afternoon 19 degrees.
Station: Adelboden, 1321 m.a.s.l. |
|
| Distance to Comune | 8.8 km |
| Altitude difference | 147m (1174 m.a.s.l.) |
| Temperature | 6 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 3 km/h from WSW |
| Wind gusts | 5 km/h |
| Humidity | 89% |
| Pressure | 879 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



