Today, 5/28 from 03:20
From 3 to 16 first slightly cloudy, from 15:50 o'clock some showers. In the evening high clouds. Temperatures at night 18, in the afternoon 28 degrees.
Station: Stabio, 352 m.a.s.l. |
|
| Distance to Erve | 40.5 km |
| Altitude difference | -185m (537 m.a.s.l.) |
| Temperature | 18.6 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 2 km/h from SSW |
| Wind gusts | 3 km/h |
| Humidity | 71% |
| Pressure | 976 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



