Today, 4/4 from 18:30
In the evening mostly sunny. Temperatures between 10 and 18 degrees.
Station: Sion, 481 m.a.s.l. |
|
| Distance to Fully | 18.8 km |
| Altitude difference | 6m (475 m.a.s.l.) |
| Temperature | 19.4 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 26 km/h from WSW |
| Wind gusts | 36 km/h |
| Humidity | 38% |
| Pressure | 964 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



