Today, 5/29 from 22:20
From 22 o'clock cloudless. Temperatures around 9 degrees.
Station: Blatten, Lötschental, 1531 m.a.s.l. |
|
| Distance to Gamchigletscher | 9.6 km |
| Altitude difference | -864m (2395 m.a.s.l.) |
| Temperature | 12.2 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from NNE |
| Wind gusts | 9 km/h |
| Humidity | 56% |
| Pressure | 853 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



