Today, 4/5 from 11:40
Mostly dry, around 20 o'clock some showers. Temperatures between 11 and 21 degrees.
Water temperature |
|
| Goldach | 6.1 °C |
Station: St. Gallen, 776 m.a.s.l. |
|
| Distance to Goldach | 7.9 km |
| Altitude difference | 345m (432 m.a.s.l.) |
| Temperature | 18.1 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 11 km/h from WSW |
| Wind gusts | 23 km/h |
| Humidity | 36% |
| Pressure | 933 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



