Today, 4/30 from 21:30
Late in the evening low clouds. Temperatures around 0 degrees.
Station: Zermatt, 1620 m.a.s.l. |
|
| Distance to Gornergrat | 5.5 km |
| Altitude difference | -1454m (3074 m.a.s.l.) |
| Temperature | 9.5 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 1 km/h from WSW |
| Wind gusts | 3 km/h |
| Humidity | 60% |
| Pressure | 839 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



