Today, 5/13 from 09:50
First cloudy, from 17:30 o'clock light showers. Temperatures between 9 and 15 degrees.
Water temperature |
|
| Thur | 11.6 °C |
Station: Zürich / Kloten, 426 m.a.s.l. |
|
| Distance to Henggart | 14.5 km |
| Altitude difference | -11m (437 m.a.s.l.) |
| Temperature | 10.9 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 14 km/h from SSW |
| Wind gusts | 22 km/h |
| Humidity | 54% |
| Pressure | 961 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



