Today, 5/18 from 13:40
From 13 to 16 overcast, showers. Around 19:30 o'clock strong showers or thunderstorms. Late in the evening cloudy. Temperatures between 7 and 13 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 11.7 °C |
Station: Bern / Zollikofen, 553 m.a.s.l. |
|
| Distance to Herbligen | 21 km |
| Altitude difference | -25m (578 m.a.s.l.) |
| Temperature | 10.6 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 4 km/h from SSE |
| Wind gusts | 7 km/h |
| Humidity | 84% |
| Pressure | 953 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



