Today, 4/4 from 19:30
In the evening mostly sunny. Temperatures between 8 and 15 degrees.
Station: Interlaken, 577 m.a.s.l. |
|
| Distance to Hondrich | 14.3 km |
| Altitude difference | -165m (742 m.a.s.l.) |
| Temperature | 12.6 °C |
| Sunshine | 6 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 14 km/h from SSW |
| Wind gusts | 21 km/h |
| Humidity | 56% |
| Pressure | 955 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



