Today, 5/21 from 13:30
In the second half of the day high clouds. Temperatures between 14 and 22 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 13.8 °C |
| Lütschine | 10 °C |
Station: Interlaken, 577 m.a.s.l. |
|
| Distance to Interlaken | 1.7 km |
| Altitude difference | 9m (568 m.a.s.l.) |
| Temperature | 20.3 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 10 km/h from WNW |
| Wind gusts | 18 km/h |
| Humidity | 51% |
| Pressure | 959 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



