Today, 4/5 from 12:40
First partly sunny. Overcast, around 19:50 o'clock strong showers. Afterwards overcast. Around 23:50 o'clock strong showers or thunderstorms. Temperatures between 12 and 21 degrees.
Station: Wädenswil, 489 m.a.s.l. |
|
| Distance to Jona | 12.2 km |
| Altitude difference | 69m (420 m.a.s.l.) |
| Temperature | 16.5 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 6 km/h from ENE |
| Wind gusts | 11 km/h |
| Humidity | 43% |
| Pressure | 966 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



