Today, 5/31 from 21:50
Rain. Temperatures around 17 degrees.
Station: Adelboden, 1321 m.a.s.l. |
|
| Distance to Latterbach | 19.2 km |
| Altitude difference | 612m (709 m.a.s.l.) |
| Temperature | 13.4 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 6 mm/h |
| Wind speed | 4 km/h from ENE |
| Wind gusts | 11 km/h |
| Humidity | 96% |
| Pressure | 871 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



