Today, 4/4 from 22:20
From 22 o'clock cloudless. Temperatures around 11 degrees.
Water temperature |
|
| Reuss | 9.2 °C |
| Kleine Emme | 9.1 °C |
Station: Luzern, 454 m.a.s.l. |
|
| Distance to Lucerne | 1.6 km |
| Altitude difference | 19m (435 m.a.s.l.) |
| Temperature | 11.8 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 7 km/h from WSW |
| Wind gusts | 9 km/h |
| Humidity | 68% |
| Pressure | 969 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



