Today, 4/5 from 15:20
From 15 o'clock high clouds. Temperatures between 12 and 20 degrees.
Station: Scuol, 1303 m.a.s.l. |
|
| Distance to Mals | 23.3 km |
| Altitude difference | 268m (1035 m.a.s.l.) |
| Temperature | 18.7 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 14 km/h from WSW |
| Wind gusts | 26 km/h |
| Humidity | 21% |
| Pressure | 875 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



