Today, 4/5 from 20:30
First overcast, from 23:10 o'clock some showers. Temperatures around 14 degrees.
Station: Güttingen, 440 m.a.s.l. |
|
| Distance to Markdorf | 15.7 km |
| Altitude difference | -12m (452 m.a.s.l.) |
| Temperature | 18.8 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 16 km/h from WSW |
| Wind gusts | 29 km/h |
| Humidity | 41% |
| Pressure | 970 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



