Today, 5/29 from 20:00
From 20 o'clock sunny. Temperatures around 24 degrees.
Station: Lugano, 276 m.a.s.l. |
|
| Distance to Menaggio | 21.7 km |
| Altitude difference | 70m (206 m.a.s.l.) |
| Temperature | 26.4 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 8 km/h from SSW |
| Wind gusts | 14 km/h |
| Humidity | 55% |
| Pressure | 984 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



