Today, 5/30 from 15:40
From 15 o'clock high clouds. Temperatures between 13 and 19 degrees.
Station: Lugano, 276 m.a.s.l. |
|
| Distance to Monte | 12.2 km |
| Altitude difference | -1540m (1816 m.a.s.l.) |
| Temperature | 27.8 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 10 km/h from S |
| Wind gusts | 18 km/h |
| Humidity | 53% |
| Pressure | 983 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



