Today, 5/1 from 02:50
From 2 o'clock cloudless. Temperatures at night -5, in the afternoon 5 degrees.
Station: Scuol, 1303 m.a.s.l. |
|
| Distance to Parseierspitze | 44.9 km |
| Altitude difference | -1733m (3036 m.a.s.l.) |
| Temperature | 1.7 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 1 km/h from WNW |
| Wind gusts | 5 km/h |
| Humidity | 75% |
| Pressure | 878 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



