Today, 4/3 from 19:30
In the evening mostly sunny. Temperatures between 3 and 8 degrees.
Station: Chur, 556 m.a.s.l. |
|
| Distance to Scheid | 12.1 km |
| Altitude difference | -646m (1202 m.a.s.l.) |
| Temperature | 10.8 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 8 km/h from NNE |
| Wind gusts | 13 km/h |
| Humidity | 44% |
| Pressure | 954 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



