Today, 5/13 from 11:40
From 11 to 17 first cloudy, from 16:00 o'clock showers. Around 18:00 o'clock strong showers. In the evening first overcast, from 23:00 o'clock showers. Temperatures between 9 and 15 degrees.
Station: Payerne, 489 m.a.s.l. |
|
| Distance to Source | 7.1 km |
| Altitude difference | -20m (509 m.a.s.l.) |
| Temperature | 13.5 °C |
| Sunshine | 8 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 14 km/h from WSW |
| Wind gusts | 20 km/h |
| Humidity | 47% |
| Pressure | 954 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



