Today, 4/5 from 01:40
From 1 o'clock partly cloudy. Temperatures at night -1, in the afternoon 3 degrees.
Station: Scuol, 1303 m.a.s.l. |
|
| Distance to Stelvio | 32.2 km |
| Altitude difference | -1455m (2758 m.a.s.l.) |
| Temperature | 3 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 8 km/h from WSW |
| Wind gusts | 14 km/h |
| Humidity | 71% |
| Pressure | 878 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



