Today, 4/29 from 04:00
From 4 to 10 some showers. In the second half of the day overcast. Temperatures at night 9, in the afternoon 14 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 12.8 °C |
| Thunersee (Spiez) | 10.6 °C |
Station: Interlaken, 577 m.a.s.l. |
|
| Distance to Vesuv | 16.6 km |
| Altitude difference | -539m (1116 m.a.s.l.) |
| Temperature | 10.6 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 3 km/h from NE |
| Wind gusts | 4 km/h |
| Humidity | 99% |
| Pressure | 949 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



