Today, 4/4 from 19:00
In the evening sunny. Temperatures between 9 and 16 degrees.
Water temperature |
|
| Engelberger Aa | 12 °C |
Station: Luzern, 454 m.a.s.l. |
|
| Distance to Weggis | 10.2 km |
| Altitude difference | 18m (436 m.a.s.l.) |
| Temperature | 17 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from S |
| Wind gusts | 11 km/h |
| Humidity | 50% |
| Pressure | 969 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



