Today, 5/22 from 16:30
From 16 o'clock high clouds. Temperatures between 14 and 26 degrees.
Water temperature |
|
| Giesse | 15 °C |
| Aare | 12.8 °C |
| Gürbe | 18.6 °C |
Station: Bern / Zollikofen, 553 m.a.s.l. |
|
| Distance to Worb | 10.1 km |
| Altitude difference | -41m (594 m.a.s.l.) |
| Temperature | 26 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 8 km/h from NNW |
| Wind gusts | 16 km/h |
| Humidity | 35% |
| Pressure | 962 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



