Today, 4/4 from 22:50
From 22 o'clock high clouds. Temperatures around -9 degrees.
Station: Zermatt, 1620 m.a.s.l. |
|
| Distance to Allalinhorn | 11.1 km |
| Altitude difference | -2407m (4027 m.a.s.l.) |
| Temperature | 4.2 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 3 km/h from SSW |
| Wind gusts | 4 km/h |
| Humidity | 68% |
| Pressure | 842 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



