Today, 4/4 from 17:30
In the evening sunny. Temperatures between 9 and 17 degrees.
Station: Luzern, 454 m.a.s.l. |
|
| Distance to Arth | 17.2 km |
| Altitude difference | 33m (421 m.a.s.l.) |
| Temperature | 17.9 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 10 km/h from SSE |
| Wind gusts | 18 km/h |
| Humidity | 48% |
| Pressure | 969 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



