Today, 5/18 from 16:30
Overcast, around 16:40 o'clock strong showers. From 18 to 19 showers. From 20 o'clock mostly sunny. Temperatures between 10 and 16 degrees.
Water temperature |
|
| Birs | 12.9 °C |
| Rhein | 13.9 °C |
Station: Rünenberg, 611 m.a.s.l. |
|
| Distance to Basel, | 24.6 km |
| Altitude difference | 328m (283 m.a.s.l.) |
| Temperature | 12.4 °C |
| Sunshine | 1 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 16 km/h from SSE |
| Wind gusts | 27 km/h |
| Humidity | 73% |
| Pressure | 945 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



