Today, 5/18 from 07:00
From 7 to 16 rain with dry intervals. From 16 to 18 showers. From 18 to 19 showers. From 20 o'clock overcast. Temperatures between 8 and 13 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 11.5 °C |
| Worble | 10.3 °C |
| Giesse | 12 °C |
| Gürbe | 10.5 °C |
Station: Bern / Zollikofen, 553 m.a.s.l. |
|
| Distance to Berne | 4.8 km |
| Altitude difference | 20m (533 m.a.s.l.) |
| Temperature | 6.8 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 1 km/h from S |
| Wind gusts | 2 km/h |
| Humidity | 90% |
| Pressure | 950 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



