Today, 5/20 from 16:00
From 16 o'clock low clouds. Temperatures between 12 and 21 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 13.8 °C |
| Worble | 13 °C |
| Giesse | 12 °C |
| Gürbe | 14.3 °C |
Station: Bern / Zollikofen, 553 m.a.s.l. |
|
| Distance to Berne | 4.8 km |
| Altitude difference | 20m (533 m.a.s.l.) |
| Temperature | 21.1 °C |
| Sunshine | 9 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 9 km/h from W |
| Wind gusts | 18 km/h |
| Humidity | 49% |
| Pressure | 961 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



