Today, 4/5 from 08:20
From 8 o'clock mostly sunny. Temperatures between 8 and 23 degrees.
Water temperature |
|
| Massa | 1.4 °C |
Station: Visp, 640 m.a.s.l. |
|
| Distance to Brig | 11.3 km |
| Altitude difference | -39m (679 m.a.s.l.) |
| Temperature | 5.5 °C |
| Sunshine | 6 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 4 km/h from ENE |
| Wind gusts | 6 km/h |
| Humidity | 75% |
| Pressure | 951 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



